http://www.nanogen.pl/
Gęstsze włosy w 30 sekund !
Home | Kontakt | Regulamin | Wszystkie produkty | Koszyk
E-mail: Hasło: załóż konto | zapomniałeś hasła? - kliknij
Łysienie
Przeszczep włosów
Włosy
Peruki
Łupież
Wypadanie włosów
Siwe włosy
Kosmetyki
Środki na porost włosów
Zagęszczanie włosów
Farbowanie
Stylizacja
Fryzury
Historia transplantacji włosów

Pierwsze transplantacje kawałków owłosionej skóry były wykonywane już na początku XIXw. Jednakże znaczące postępy w tej dziedzinie nastąpiły dopiero w następnym stuleciu.

W 1939 roku, japoński dermatolog po raz pierwszy opisał technikę transplantacji włosów.
Dr Okuda wycinał cylindryczne kawałki skóry zawierające mieszki z części głowy gdzie włosy nie są narażone na wypadanie, a następnie wszczepiał je w otwory wykonane w miejscach ich pozbawionych.

Przeszczepione mieszki z powodzeniem produkowały włosy również w nowych miejscach na głowie. Jednakże przeszczepy takie zawierające dużą liczbę mieszków dawały nienaturalny wygląd pęczków.

W 1943 roku inny japoński dermatolog, dr Tamura do transplantacji używał 1-3 mikrograftów. Te bardzo małe transplanty były pobierane z części potylicznej głowy poprzez eliptyczne cięcie. Co ciekawe, ta druga metoda była bardzo podobna obecnie stosowanej metody STRIP. Prace obu lekarzy zostały opublikowane w japońskich czasopismach naukowych, ale dla Zachodu pozostały nieznane z powodu II Wojny Światowej.

Przeszczep włosów został ponownie odkryty przez doktora Norman'a Orentreich'a w Nowym Jorku w 1952 roku. Doktor Orentreich opublikował swoją pracę na nowojorskim Uniwersytecie Medycznym. Z początku jego teoria była traktowana z niedowierzaniem przez środowisko medyczne, jednak z biegiem czasu została ona uznana i rozpowszechniona. Od tego momentu rozpoczyna się nowa era w transplantacji włosów. Niestety stosowana przez dr Orentreicha metoda była bardzo podobna do metody stosowanej przez doktora Okuda i również dawała nienaturalny wygląd pęczków. W konsekwencji do lat 60 tych XX w. przeszczep stawał się coraz bardziej popularny i rozwijał się szybko, jednak w złym kierunku. Obecnie stosuje się metodę STRIP, która do złudzenia przypomina metodę stosowaną przez drugiego japońskiego doktora Tamura. Na przełomie XXIw. stworzono kolejną metodę, która nosi nazwę FUE. Polega ona na wycinaniu pojedynczych mieszków i umieszczaniu ich w miejsca pozbawione ich.


Graficzne przedstawienie działania Nanogenu
krok 1
krok 2
krok 3


przed
po
przed
po
przed
po